Oled siin: Kodurubriik / Uudised / Uudiste arhiiv / Eesti elanike arvates sobivad uutest ministritest kõige paremini oma ametisse Andres Anvelt, Indrek Saar ja Jüri Ratas

Eesti elanike arvates sobivad uutest ministritest kõige paremini oma ametisse Andres Anvelt, Indrek Saar ja Jüri Ratas

05.12.2016

Emor viis Eesti elanike seas läbi veebiuuringu, kus iga ministri nime kohta pidi märkima, kas see inimene sobib oma ametisse või ei. Elanike antud sobivuse hinnangute aluseks olid antud isiku üldine tuntus, kompetentsuse kuvand ja tema teadaolevad seosed ministeeriumi valitsemisalaga.

 

 

„Sobivuse edetabelit juhivad siseminister Andres Anvelt ja kultuuriminister Indrek Saar, keda pidas pädevaks vastavalt 70% ja 66% vastanuist. Mõlemad on tuntud isikud, kes on pikemat aega töötanud oma ministeeriumi valitsemisala ettevõtete juhtidena ning selle tõttu omavad ka vastava valdkonna kompetentsuskuvandit,“ sõnas Emori uuringuekspert Aivar Voog. Kolmandaks asetunud peaminister Jüri Ratast pidas sobilikuks oma ametisse  63% Eesti elanikest.

 

„Mittesobivateks hinnati ministreid, kes on paljude jaoks  tundmatud, nagu sotsiaalkaitseminister Kaia Iva ja riigihaldusminister Mihhail Korb, või isikuid, kellel puudub tuntav seos oma valdkonnaga – näiteks arvas 31% vastajaist, et  Margus Tsahkna ei sobi kaitseministriks. Suureks erandiks on siin maaeluminister Martin Repinski, kes on viimaste nädalate jooksul saanud väga tuntuks, kuid seda tänu skandaalsetele asjaoludele, mida ei peeta üldsegi sobilikuks ühele ministrile. Repinskit hindas sobimatuks 48% vastanuist,“ rääkis Aivar Voog.

 

Uuring viidi läbi veebiintervjuudena ning  kokku küsitleti 907 alalist elanikku vanuses 15–74 aastat. Küsitlusperiood oli 25.11.–01.12.2016.

 

Vaata kogu tabelit siit.

 

 

Lisainfo:
Aivar Voog
Kantar Emori uuringuekspert
aivar.voog[at]emor.ee

 

 

Kontakt | RSS | Telli uudised e-mailile | Sisukaart

Copyright Kantar Emor 2018