Oled siin: Kodurubriik / Uudised / Uudiste arhiiv / Soome ostuturistide lemmikkaupadeks on alkohol, maiustused, riided ja tubakatooted

Soome ostuturistide lemmikkaupadeks on alkohol, maiustused, riided ja tubakatooted

29.03.2005

TNS Emor on alustanud ostuturistide omnibuss-tüüpi uuringuga perioodilist soomlaste ostukäitumise ja hoiakute kaardistamist Eestis.

Esimene, 2004. aasta detsembris korraldatud ostukäitumisele keskendunud turistide uuring näitas, et 9% Soome turistidest teeb Eestis sisseoste vähemalt kord kuus. 1/5 Soome turistidest käivad meil sisseoste tegemas 3-5 korda poole aasta jooksul ja 2/3 vastavalt kord või kaks poole aasta jooksul. Keskmisest sagedamini käivad Eestis sisseoste tegemas eakamad turistid.

 

Kui sageli olete viimase poole aasta jooksul teinud Eestis sisseoste kaasavõtmise eesmärgil?% kõigist vastajaist, n=502
Vähemalt kord nädalas2%
1-3 korda kuus7%
3-5 korda poole aasta jooksul21%
1-2 korda poole aasta jooksul67%
Mitte kordagi2%Soome ostuturistid viivad kõige sagedamini endaga kaasa alkoholi (78% soome turistidest). Osatähtsuselt järgnevad maiustused ja riided (mõlemad 40%) ning tubakatooted (39%). Lihatooteid ostab kaasa iga neljas Soome ostuturist, ravimeid või optikakaupu 23% ja piimatooteid 21%.

Alkoholi ostavad sagedamini Eestist kaasa Soome mehed, samas kui Soome naised ostavad meestest sagedamini kaasa just riideid ja maiustusi. Ka ravimite ja piimatoodete ostmine on sagedasem naiste hulgas.

Toidukaupade, alkoholi ja tubaka peale kokku kulutas neid ostnud Soome ostuturist detsembrikuisel ostureidil keskmiselt 1154 krooni.

TNS Emor viis 502 soomlase seas läbi uuringu detsembris 2004 Tallinna sadama terminalides.

Lisainfo: info at emor dot ee

Kontakt | RSS | Telli uudised e-mailile | Sisukaart

Copyright TNS Emor 2014