Oled siin: Kodurubriik / Uudised / Uudiste arhiiv / TNS Emori telefoniküsitlusega saab kätte ka ainult mobiili kasutavad tarbijad

TNS Emori telefoniküsitlusega saab kätte ka ainult mobiili kasutavad tarbijad

29.01.2004

Alates 2004.aasta algusest intervjueerib TNS Emor oma regulaarse telefoniküsitluse CATIbuss raames eraldi ainult mobiilikasutajate sihtrühma, kes ei ole kättesaadav lauatelefonil. Uuendus tõstab oluliselt telefoniküsitluse esinduslikkust.

Uue kommunikatsioonitehnoloogia, interneti ja mobiilside areng on kaasa toonud olulisi muutusi inimeste suhtlemisharjumustes ja kanalites. Viimase viie aasta jooksul on järsult kasvanud mobiiltelefonide kasutamine, jõudes 70%ni Eesti täisealisest elanikkonnast ning samaaegselt on paljud inimesed lauatelefonist üldse loobunud. 2003. aasta lõpu seisuga on kogu Eesti 15-74-aastasest elanikkonnast iga neljas (28%) kättesaadav vaid mobiiltelefoni teel.

Seetõttu on TNS Emor telefoniküsitluste puhul üle minemas tavatelefonide ja ainult mobiili omavate vastajate kombineeritud valimitele. TNS Emori tootmisjuhi Marit Schultzi sõnul on uuenduse eesmärgiks uuringute parema esinduslikkuse tagamine.

Alates selle aasta algusest on TNS Emori regulaarsesse, kaks korda kuus läbi viidavasse telefoniküsitlusse CATIbuss kaasatud ainult mobiile omavate vastajate sihtrühm. Alustasime mobiilikasutajate 5% osakaalust ning eesmärgiks on aasta lõpuks jõuda selleni, et 20% CATIbussi intervjuudest tehakse ainult mobiiltelefoni kasutavate vastajate sihtrühmas. Ainult mobiiliga kättesaadavate vastajate valim moodustatakse TNS Emori eelvärvatute andmebaasist, mida kogutakse pidevalt muude TNS Emori näost-näkku küsitluste raames.

CATIbussi tutvustus ja ajakava asuvad: CATIbuss.

Lisaks omnibuss-tüüpi uuringule on võimalik ainult mobiilikasutajaid liita ka muudele, kliendi eritellimusel tehtavatele uuringutele.

Kontakt | RSS | Telli uudised e-mailile | Sisukaart

Copyright Kantar Emor 2018