Paavsti visiit Balti riikidesse meelitas telerite ette üle 1,65 miljoni vaataja

04.10.2018

Septembri viimasel nädalal Balti riike külastanud Rooma paavsti visiidi teleülekandeid vaatas üle 1,65 miljoni televaataja Eestis, Lätis ja Leedus. Enim vaatajaid oli Leedus, kus ülekannet paavsti visiidist Leedu presidendi kantseleisse jälgis peaaegu pool (44.8 protsenti) telekajastuste vaatajaist.

Kantar Emori Balti regiooni juhi Margo Veskimägi sõnul vaatas paavsti visiidi ülekandeid vähemalt minuti 42.3 protsenti Leedu elanikest. Suurima tähelepanu osaliseks paavsti visiidil Balti riikidesse saigi Leedu, olles kolmest Balti riigist ka kõige suurema katoliiklaste arvuga. Paavsti visiit Leetu sattus nädalavahetusele ja viibitud aeg oli pikem kui teistes riikides, mis andis võimaluse ka meedias seda laiemalt kajastada.

Margo Veskimägi märkis, et huvitaval kombel oli Eestis paavsti visiidele tähelepanu suurem kui näiteks Lätis, kui võtta arvesse, et Eestis on mittereligioossete inimeste arv suhteliselt suur võrreldes luterliku Lätiga. Erinevalt Lätist ei antud püha isa visiidi puhul eestimaalastele ka töölt vaba päeva.

Kantar Emori andmeil vaatas teleülekandeid paavst Franciscuse visiidist Eestisse vähemalt ühe minuti 18.6 protsenti Eesti elanikest, samal ajal kui paavsti Läti-visiidi ülekandeid jälgis 15.3 protsenti Läti elanikest.

Paavst Franciscus veetis Balti riikides neli päeva 22.-25. septembrini: kaks päeva Leedus ning ühe päeva Lätis ja Eestis. Viimati külastas Rooma paavst Eestit 25 aastat tagasi, kui paavst Johannes Paulus II 1993. aasta septembris esimese paavstina Eestis käis.

Allikad:
Kantar Emori Teleauditooriumi mõõdikuuring
Kantar TNS Läti
Kantar TNS Leedu

 

Margo Veskimägi

Margo Veskimägi

Balti regiooni juht

+372 626 8500